O NÁS

 

V parku Zvířátkov nabízíme volnočasové aktivity dětem, které se zde seznamují se spoustou zvířátek a péčí o ně.

Tak trochu o nás…..

Náš Spolek Fištrón začal v obci Olešná fungovat na jaře roku 2013.

V parku Zvířátkov nabízíme volnočasové aktivity dětem, které se zde seznamují se spoustou zvířátek a péčí o ně.

Jsme parta lidí, která má ráda zvířata a která se jich rozhodla pár pořídit. Na začátku byli tři romanovské ovečky a jeden poník. Postupně se, ale Zvířátkov začal rozrůstat. Momentálně se ve Zvířátkově nachází několik desítek zvířat. Po nějaké čase dostal Zvířátkov i své jméno, a přišlo se s nápadem, že zvířecí obyvatele si mohou užívat i jiní lidé. Proto Zviřátkov otevřel své brány pro veřejnost. Aby se lidé také mohli pomazlit ze zvířátky.

Některá zvířata, jako jsou například lišky, jsme dostali ze záchranné stanice ve Vlašimi. Divočáky jsme dostali od myslivců, kteří je našli a jelikož jejich matky již nežili, a ve volné přírodě by nepřežili. Šilhající prasátko Pigi jsme dostali od jedné slečny, která ho dostala jako nevhodný dárek a nevěděla co s ním. Dále i spoustu koz a ovcí nám lidé přivezli, protože už je dále nemohli mít u sebe. Několik majitelů králíků a morčat k nám přivezli své zvířecí miláčky, neboť se u nich vyskytla alergie na zvířecí srst. Někteří poníci byli k nám přivezeni z důvodu, že jejich majitelé zemřeli, anebo se nadále o ně nemohli starat. Takto se Zvířátkov posupně rozrůstal na momentální podobu.

O zvířata se staráme, jak nejlépe umíme ve svém volné čase, neboť Zvířátkov nemá žádného trvalého zaměstnance. Ve Zvířátkově pomáhají po většinu času dobrovolníci a přátele. Proto se také může stát, že vše není na 100%, přesto se snažíme, aby to tak povětšinu času nebylo.

Ale my také musíme docházet a dojíždět do jiných zaměstnáních, neboť Zvířátkov není finančně samostatný. Do Zvířátkova se snažíme vkládat všechny naše fyzické síly i finanční prostředky, aby se stále rozrůstal a vylepšoval a aby se Vám návštěvníkům zde líbilo čím dále více.

Proto i Vám mnohokrát děkujeme za vaši podporu.

 

Provozní doba

středa až neděle 11:00-17:00

 


Vstupné je smluvní,  a je věnováno chodu Zvířátkova. A to na krmení a veterinární péči.

Milí návštěvníci.

Povídejte si ze zvířaty ve Zvířátkově.  Zvířata reagují na hlas a  jsou pak více komunikativní.

 

Krmení zvířat, prosíme  jen po domluvě s chovateli. Zvířata mají své jídelníčky.

Rádi Vám poradíme čím jim ho zpestříte a co, komu chutná.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

……………………………………………………………………………………..

Naše sdružení každý rok pořádá několik různorodých a originálních kulturních akcí pro širokou veřejnost např: Kozí svatbu, Arabelu, Křest mláďat, Křest lamy Žili Samsonové Lenkové, Křest oslice Jane Kohákové, Slet mimozemšťanů, Zabijačku Sádrového prasete,   Velikonoční veselici, Staročeské odpoledne, divadelní představení, letní kino,…..

Ve Zvířátkově se snažíme v rámci některých akcí o návrat lidových tradic na vesnici.

 Zvířátkov je také cílem výletů řady mateřských škol z blízkého i vzdálenějšího okolí. Věnují se jim u nás zasvěcení znalci zvířat, kteří děti zábavnou formou seznamují s jednotlivými zvířecími druhy.

Členové Spolku s vybranými zvířaty vyjíždějí za dětmi také přímo do jejich škol. Naší prioritou je nabídnout dětem alternativní způsob trávení volného času v dnešním přetechnizovaném světě, vytvořit prostor pro nová kamarádství, prohloubit lásku k přírodě, naučit je zodpovědnosti a to nejen při péči o zvířecí svěřence.

V zahradě Zvířátkov dáváme možnost dětem dotýkat se zvířat a pracovat s nimi i se od sebe navzájem učit, a to praktičnost, klid a porozumění.  

Ve svých aktivitách se věnujeme i dospělým.

Zvyšující se zájem o kontakt se zvířaty je i ze stran domovů důchodců.

Ve Zvířátkově skupina nadšenců založila ochotnické divadlo s názvem HÉJ RUP

divadlohejrup.cz 

Park Zvířátkov nabízí i možnost pronájmu pro rodinou či firemní oslavu sestavenou na klíč. 

Možnost gastronomických akcí jednoduššího pohoštění i větších rautů.

Občanské sdružení Spolek Fištrón se ve svých aktivitách neomezuje zdaleka jen na zoopark  Zvířátkov u nás v Olešné. Každoročně a již 12 rokem pořádáme akci Pohádkový hrad.

A spolupodíleli jsme se na akcích pro podporu návratu medvědů na hrad Točník.